Události Toggle

itSM Prakticky 2017/03

itSM Prakticky 2017/03

Datum a čas

4 Květen 2017 - 4 Květen 2017
17:00 - 19:00

Lokace

HPE (místnost Mr. and Mrs. Smith)
Za Brumlovkou 5/1559 - Praha 4 – Michle, 140 21
Detaily

Detaily

Tomáš Pfeifer (Penny Market), Aleš Studený (ALVAO), Jiří Janků (ALVAO): ZMĚNA IT ODDĚLENÍ V POSKYTOVATELE IT SLUŽEB VE SPOLEČNOSTI PENNY MARKET

Anotace:

Na základě opakujících se požadavků některých členů itSMF jsme se rozhodli prezentovat zkušenosti s nasazením ITSM ve středně velké společnosti.

IT infrastruktura společnosti Penny zahrnuje 345 prodejen, 800 koncových stanic a 1500 uživatelů. Stěží je ale možné najít náročnější prostředí vyžadující 100% fungující a štíhlé IT. Posuďte sami. Například banka nebo telefonní operátor, pokud mají IT výpadek s dopadem na zákazníka, tak zákazník nemůže odejít ke konkurenci, ale provede transakci později, protože změna dodavatele není triviální záležitostí. Naproti tomu, pokud má diskontní retailový řetězec IT výpadek s dopadem na zákazníka, tak zákazník pouze nechá svůj nákupní vozík stát, přejde ulici a nakoupí jinde, a dokonce je možné, že se již nikdy nevrátí.

Proto bychom vám chtěli detailněji a s určitým odstupem představit vítězný ITSM projekt z roku 2013, soutěže kterou pořádala itSMF Czech Republic.

Porota na projektu ocenila především:

  • Příkladné propojení IT a businessu, zvýšení prestiže IT ve společnosti
  • Vybudování katalogu služeb srozumitelného pro business
  • Velmi významný posun v úrovni vyspělosti ITSM za pouhé 4 měsíce
  • Měřitelné výsledky ve formě reálného snížení počtu incidentů o 25% a tím významné snížení nákladů na IT služby

Tyto stránky nejsou od 10. 10. 2017 aktualizovány.
Nová verze webu dostupná na: itsmf.cz.