Researches Toggle

(Czech) Zpráva o stavu DevOps v roce 2017

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

DevOps je dnes obecně chápaná a srozumitelná sada postupů a kulturních hodnot, u nichž se prokázalo, že pomáhají organizacím všech velikostí zlepšit jejich cykly nasazování softwaru, kvalitu tohoto softwaru, zabezpečení a schopnost rychlé zpětné vazby v oblasti vývoje produktů. Během uplynulých šesti let a s více než 27 000 odpovědí v rámci DevOps průzkumu jsme přinesli pádné důkazy toho, že aplikace postupů DevOps vede k vyššímu výkonu IT. Tento vyšší výkon přináší zlepšené obchodní výsledky, měřené produktem, ziskovostí a podílem na trhu.

V letošním roce náš výzkum také zjistil, že přínosy DevOps nejsou jen ve finančních výsledcích, ale že je přesahují. Všechny organizace, a to jak ziskové, tak neziskové, jsou lépe schopné dosáhnout svých cílů, bez ohledu na to, co je jejich posláním.

Tato zpráva přináší několik klíčových zjištění, která si můžete ověřit:

  • Klíčové zjištění 1: Záleží na vedení. Vůdčí osobnosti mají pět společných charakteristik, které výrazně ovlivňují kulturu a postupy organizace, což vede k vysokému výkonu.
  • Klíčové zjištění 2: Automatizace – značné zvýšení výkonnosti. Automatizace je pro organizace obrovským přínosem.
  • Klíčové zjištění 3: Výkonnost IT – vysoce výkonné týmy dosahují rychlejší prostupnosti a lepší stability.
  • Klíčové zjištění 4: DevOps se týká všech organizací
  • Klíčové zjištění 5: Volně spojené architektury a týmy nejvíce přispívají ke kontinuitě dodávání
  • Klíčové zjištění 6: Štíhlé řízení produktů podněcuje vyšší výkonnost organizace.

Výzkum předkládají DORA + Puppet.

Několik údajů o nich

Puppet je hnací silou hnutí za svět neomezených změn softwaru. Jeho revoluční platforma je odvětvovým standardem pro automatizaci dodávání a provozu softwaru, který ovládá vše kolem nás. Více než 37 000 společností – včetně více než 75 procent Fortune 100 – využívá open source a komerčních řešení Puppet k tomu, aby si osvojily postupy DevOps, dosáhly situační informovanosti a důvěryhodně řídily změny software. Společnost sídlící v Portlandu v Oregonu je soukromá společnost s více než 530 zaměstnanci po celém světě.

Další informace najdete adrese www.puppet.com.

DevOps Research and Assessment – výzkum a hodnocení DevOps (DORA), založená Dr. Nicole Forsgrenovou, Jez Humblem a Gene Kimem, provádí výzkum chápání vysoké výkonnosti v souvislosti s vývojem softwaru a faktory, které jej předpovídají. Výzkum společnosti DORA, provedený za čtyři roky s více než 25 000 respondenty, je základem z něhož vycházejí nástroje pro hodnocení a porovnávání technologických organizací a pro identifikaci klíčových schopností pro urychlení jejich technologické transformace.

Další informace naleznete na adrese www.devops-research.com.

(Anotace: Jaroslav Rokyta)

Comments are closed.

This website is not updated since October 10th, 2017.
New website is available at: itsmf.cz.