Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/59576/virtual/www/subdom/old/wp-content/plugins/qtranslate-x/qtranslate_frontend.php on line 326

Warning: Declaration of description_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /data/web/virtuals/59576/virtual/www/subdom/old/wp-content/themes/smartscreen/admin/functions/functions.php on line 96

Warning: Use of undefined constant DAYS_IN_SECONDS - assumed 'DAYS_IN_SECONDS' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/59576/virtual/www/subdom/old/wp-content/themes/smartscreen-child/functions.php on line 630

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/59576/virtual/www/subdom/old/wp-content/themes/smartscreen-child/functions.php on line 630

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/59576/virtual/www/subdom/old/wp-content/plugins/qtranslate-x/qtranslate_frontend.php:326) in /data/web/virtuals/59576/virtual/www/subdom/old/wp-content/themes/smartscreen-child/functions.php on line 630
(Czech) Taktika vedení změny | itSMF Czech Republic

Researches Toggle

(Czech) Taktika vedení změny

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Vyhodnocení, které vzory a postupy DevOps budou ve vašem podniku nejlépe fungovat.

Předmluva

V květnu roku 2016 měla společnost IT Revolution opět potěšení hostit 50 technologických vůdců a myslitelů z celé skupiny DevOps Enterprise na DevOps Enterprise fóru v Portlandu v Oregonu. Cílem fóra je vytvářet písemné pokyny, shromážděné nejlepšími odborníky v těchto oblastech, jak překonat největší překážky v komunitě DevOps Enterprise.

Ze shromážděné zpětné vazby a informací ze summitu společnosti DevOps Enterprise v roce 2015 identifikovala komunita čtyři klíčové oblasti, kterými mají zabývat fóra v následujícím roce:

  • Vedení změny: Jaké jsou efektivní strategie a metody pro vedení změny ve velkých organizacích?
  • Návrh organizace: Jak vypadají organizační schémata v organizacích, které úspěšně přijaly DevOps? Jaké jsou příslušné role a odpovědnosti a jak se změnily oproti tradičním IT organizacím?
  • Moderní technologie: Jaké jsou moderní architektonické a technické postupy, které musí znát všichni technologičtí lídři?
  • Soulad s požadavky a bezpečnost: Jaké má DevOps konkrétní možnosti, jak překlenout nedostatky v zabezpečení informací a dodržování předpisů, a ukázat auditorům a regulátorům, že existují účinné kontroly, které zabraňují, odhalují a odstraňují problémy?

 

Během oněch tří dnů jsme se rozdělili do skupin pro každou z klíčovou oblast a pustili se do práce, výběru týmů, někdy s přebíháním mezi týmy, do spolupráce, sdílení, argumentování … a psaní. Po skončení fóra skupiny strávily příští šest měsíců společně, aby dokončily a rozpracovali to, co společně začaly.

Konečný výsledek lze nalézt na stránce Fóra na webové stránce IT Revolution (http://itrevolution.com/devops_enterprise_forum_guidance) a všechny příspěvky z fóra, a to jak v letošním, tak minulém roce, jsou zdarma.

Společnost IT Revolution je hrdá na to, že sdílí výsledky tvrdé práce, nasazení a spolupráce úžasné skupiny lidí z fóra DevOps Enterprise Forum 2016. Naším přáním je, abyste získali cenný pohled na DevOps jako praxi.

Gene Kim
Listopad 2016
Portland, Oregon

Stručný obsah dokumentu

Úvod

Vzory a praktiky DevOps si osvojuje mnoho organizací a těší se výhodám, které z toho plynou: větší rychlost. Větší stabilita. Větší angažovanost zaměstnanců. Více hodnoty. Tyto organizace však při tom často čelí překážkám, protože způsob myšlení lidí v organizaci není v souladu s těmito novými způsoby práce.

Nikde se to neprojevuje silněji než v případě osvojení DevOpsu. Kromě všech výhod, které přicházejí z transformace DevOps, narůstají rizika spojená s neměnností. Nová technologie umožnila zákazníkům přístup k informacím a službám na vyžádání. Tyto změny ve vzorcích chování spotřebitelů narušily podnikání a obchodní modely staré desetiletí a vytvořily nové příležitosti pro inovace. A tempo změn se zrychluje. Pokud se organizace nepřizpůsobí novým očekáváním, novým příležitostem a nové realitě, ztrácí půdu pod nohama a ztrácí trhy.

Pokud vedete transformaci na DevOps, velkou část vašeho úspěchu zajistí vaše schopnost vést změny na různých úrovních v organizaci. Budete muset počítat s různými pohledy a používat různé taktiky k dosažení potřebných změn v myšlení a jak ovlivnit chování a jednání lidí. Dosažení těchto změn bude těžké, časově náročné a bude vyžadovat vytrvalost. Tyto změny také stojí za to, Jakmile začne vaše organizace využívat výhod transformace, zjistí, že změny stály za to.

Účel, struktura a určení dokumentu

Tento dokument se zabývá vedením změn ve vaší organizaci s cílem podpořit přijetí vzorů a postupů DevOps.

Zamýšlenou cílovou skupinou jsou všichni, kteří chtějí, aby jejich organizace přijala vzory a praktiky DevOps, ale narážejí při tom na vnitřní překážky, například:

  • Nedostatečná povědomost nebo porozumění modelům a praktikám DevOps;
  • Mentální opozice zakořeněná ve “starém způsobu” práce; a
  • Neschopnost dát do spojitosti perspektivy jednotlivců v různých úlohách a na různých úrovních v rámci organizace.

Jste-li ve své organizaci nositelem změny, pak je tento dokument určen k tomu, aby vám pomohl ovlivňovat ostatní v tom, jak změnu vedete. Nositel změny může zastávat libovolnou roli na libovolné úrovni organizace. Dbejte na to, abyste vytvořili koalici s podobně smýšlejícími osobami v rámci organizace. Jde o sílu čísel.

Tento článek popisuje dva pohledy, s nimiž se můžete při vedení změny v organizaci setkat: pohled výkonného a středního manažera. Pro každý pohled zjišťujeme, čím se tyto osoby zabývají a s jakými problémy se obvykle setkávají. Tento dokument také postihuje cílový způsob myšlení, které chceme v organizaci vytvořit – cílový způsob myšlení přizpůsobený vzory a praktikám DevOps. Jednotlivci v různých rolích interpretují a aplikují tento způsob myšlení jinak, a tak také identifikujeme různé změny způsobu myšlení, které chceme ovlivnit. A nakonec, identifikujeme taktiky, které by mohly být účinné při změně současného způsobu myšlení na cílový.

Doufáme, že díky tomuto dokumentu přikročí více lidí k vedení změn v rámci své organizace, bude úspěšnější ve svém úsilí o vedení změn a v konečném důsledku bude mít více výhod spojených s těmito změnami. Naším cílem je postihnout to základní, co budete potřebovat k tomu, abyste vedli změny, a pomoci vám zapojit ty kolem, aby to zajistili. Tento dokument však nezahrnuje veškerou taktiku, nástroj nebo techniku, které budete pravděpodobně potřebovat. Rovněž tak tento dokument nepředpisuje žádnou konkrétní “správnou cestu”, jak vést změnu. Považujeme tento dokument za výchozí bod a očekáváme, že si svůj přístup přizpůsobíte vaší konkrétní organizaci.

(Anotace: Jaroslav Rokyta)

Comments are closed.

This website is not updated since October 10th, 2017.
New website is available at: itsmf.cz.