Researches Toggle

Safeguarding Against a World of Threats

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Autory tohoto pojednání jsou Kevin Beaver, John Weathington, Scott Lowe a Adrian Bowles. Stať obsahuje čtyři kapitoly pojednávající o komponentech podnikových politik správy rizik.
První kapitola pojednává o důležitosti a volbě vhodných metrik pro správu rizik – jsou zde mj. příklady otázek inspirujících k definování těchto metrik.

V další části autoři zmiňují důležitost komplexního přístupu ke strategii governance, shody a rizik, který je demonstrován tzv. GRC rámcem/řešením (Governance, Risk & Compliance Framework).
Třetí kapitola rozebírá čtyři základní aspekty, které je třeba vzít v úvahu při stanovení podnikové strategie řízení rizik: problematika zálohy a obnovy, elektronická bezpečnost (data, sítě), fyzická bezpečnost a otázky kontinuity byznysu a vysoké dostupnosti.

Poslední kapitola je věnována sociálním médiím. Používání jednotlivých nástrojů tohoto fenoménu přináší řadu specifických rizik vznikajících např. při využívání sociálních sítí a mobilních zařízení. Autor doporučuje stanovit základní pravidla pro provozování těchto nástrojů tak, aby byl zachován kompromis mezi drakonickými bezpečnostními omezeními a jejich libovolným používáním.

(Anotace: Antonín Sládek)
Safeguarding Against a World of Threats (197 kB)

Comments are closed.

This website is not updated since October 10th, 2017.
New website is available at: itsmf.cz.