(Czech) Druhy profesních certifikátů Toggle

Sorry, this entry is only available in Czech. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

V současnosti jsou k dispozici tři druhy certifikátů v oblasti ISO/IEC 20000 určené fyzickým osobám:

  • Foundation
  • Practitioner
  • Auditor

Foundation

Získáním kvalifikace Foundation se potvrzuje, že kandidát má dobré / základní znalosti co se týče obsahu a požadavků normy ISO/IEC 20000 a rozumí tomu, jak norma funguje v typické organizaci poskytovatele IT služeb. Tato kvalifikace je podmínkou k získání kvalifikace Practitioner (podmínkou k získání kvalifikace Practitioner může být ale i kvalifikace ITIL Foundation).

Practitioner

Kvalifikace Practitioner umožňuje porozumět obsahu normy ISO/IEC 20000. Úspěšný kandidát by měl být schopen aplikovat její obsah v rámci certifikované organizace nebo té, jež certifikaci zvažuje.

Auditor

Získáním kvalifikace Auditor kandidát prokazuje, že rozumí principům IT Service Managementu a požadavkům ISO/IEC 20000 -1:2011 (Část 1).
Kandidáti účastnící se kurzu musí mít minimálně tříroční zkušenost s vedením auditu v IT prostředí. Může to být v rámci auditu prováděného třetí stranou či interního auditu organizace. Kandidát též musí absolvovat Auditorský kurz akreditovaný APMG aby mohl postoupit zkoušku

Všechny tři kvalifikační úrovně jsou komplementární k oficiálnímu ITIL kvalifikačnímu schématu. Úspěšní kandidáti obdrží kreditní body pro získání ITIL Expert kvalifikace:

  • Foundation 1,0 bod
  • Practitioner 1,5 bodu
  • Auditor 1,0 bod.

This website is not updated since October 10th, 2017.
New website is available at: itsmf.cz.