Efektivní využití cloudu pro vývoj a testování

Publikováno: 27. 4. 2015

Tento článek zkoumá, jak cloudové testovací a vývojové prostředí umožňuje vývojářům dodávat aplikace rychleji, efektivněji a s menším počtem chyb, než v tradičním prostředí datových center.

Testování a vývoj je původní využívání cloudu. Na úsvitu éry cloudu, zaměřovali poskytovatelé veřejného cloudu své služby na vývojáře, jejichž potřeba výpočetních zdrojů byla velká, ale proměnlivá. Pro ty vývojáře, to bylo těžké přesvědčit strážce firemních financí, aby investovali do infrastruktury, která by se využívala jen na pár hodin nebo dní nebo měsíců, aby se aplikace připravila pro živý provoz. Cloud, s cenami za použití při nedostatku termínů a daném objemu závazků, představoval jednoduchý, levný způsob, jak takové okamžité potřeby uspokojit. Pro mnoho vývojářů, tyto, prakticky bezbariérové veřejné cloud služby představovaly způsob, jak se vyhnout podnikovým pravidlům nákupu; vývojář prostě vytvořil online účet, zadal číslo kreditní karty, a měl přístup k téměř neomezeným výpočetním prostředkům.

V současné době zůstává testování a vývoj jedním z nejčastějších využití cloudu. Podle průzkumu uživatelů cloudu, provedeného v roce 2014 společností Frost & Sullivan, 72 procent podniků, které si předplatí infrastrukturu jako službu, ji využívají pro testování a vývoj. Významné výhody zůstávají zachovány.

Leveraging the Cloud for Your Test and Development Workloads (172.74 Kb)


Štítky:
Autor:: Kateřina Mrkvičková